بهترین مکمل‌های چربی‌سوز و عضله‌ساز کدامند؟

دو مورد از مهم‌ترین اهداف افرادی که بدنسازی انجام می‌دهند، عضله‌سازی و افزایش چربی‌سوزی در بدن به امید لاغری است. آیا می‌دانید برای این‌که بتوانید همزمان هم به افزایش حجم عضله کمک کنید و هم چربی‌سوزی در بدنتان صورت گیرد، از کدام مکمل یا پودر بدنسازی باید استفاده کنید؟ برای دریافت بهترین اطلاعات در این زمینه تا پایان ما را همراهی نمایید تا با بهترین مکمل های چربی سوز و عضله ساز آشنا شوید.

معرفی بهترین مکمل‌های چربی‌سوز و عضله‌ساز:

برای این‌که عضله‌سازی و چربی‌سوزی همزمان صورت گیرد، بهترین پیشنهادات دنیای مکمل در مورد مصرف مکمل بدنسازی به شرح زیر است:

 • پروتئین وی ایزوله:
  به طور کلی برای این‌که عضله‌سازی در بدن صورت گیرد، باید مقدار پروتئینی که مصرف می‌کنید، بیش از مقدار پروتئینی باشد که در فرایندهای طبیعی در بدن مورد تجزیه قرار می‌گیرد. مکمل‌های پروتئین انواع مختلفی دارند که پروتئین وی (آب پنیر)، کازئین، پروتئین تخم مرغ و پروتئین بیف (گوشت گاو) از محبوب‌ترین آنها محسوب می‌شوند. پروتئین وی خود انواع مختلفی داشته و در چند گروه پروتئین وی هیدرولیزه، کنسانتره و ایزوله قرار می‌گیرد. در این میان برای عضله‌سازی و چربی‌سوزی، بهترین نوع ممکن پروتئین وی ایزوله است.
  پروتئین whey محصول جانبی فرایند تولید پنیر است که طی مراحلی آن را خشک کرده و به شکل پودر در می‌آورند. در پروتئین وی ایزوله مقدار چربی و محتوای لاکتوز شیر کاهش یافته و مقدار پروتئین بالایی وجود دارد؛ به طوری‌که در این حالت پودر پروتئین وی می‌تواند حاوی بیش از ۹۰% پروتئین بوده و کربوهیدرات اندکی را شامل شود. پروتئین وی ایزوله هم‌چنین برای افرادی مناسب است که به لاکتوز حساسیت داشته باشند. این مکمل ورزشی کمک می‌کند تا فرد در کنار تمرینات و رژیم غذایی مناسب حداکثر عضله‌سازی را داشته و با کاهش اشتها و افزایش متابولیسم سبب چربی‌سوزی و در نهایت لاغری نیز می‌شود.

 

 • کافئین:
  کافئین، که در اکثر مکمل‌های قبل از تمرین یافت می‌شود، یکی دیگر از مکمل‌های ضروری است که کمک می‌کند تا انرژی و انگیزه داشته باشید تا با توان هرچه بیش‌تر به تمرینات بپردازید و نتایج خوبی را بدست آورید.
  هرچه در جلسات تمرینی خود انرژی بیش‌تری داشته باشید، راحت‌تر می‌توانید خود را در تمام طول تمرین به چالش بکشید و به بهترین نحو عمل کنید.
  به عنوان یک مزیت، کافئین هم‌چنین می‌تواند به عنوان یک سرکوب کننده ملایم اشتها عمل کند. وقتی سعی می‌کنید لاغر شوید، کمی کافئین به شما کمک می‌کند تا در برابر هوس‌ها مقاومت کنید و رژیم خود را رعایت کنید.

 

 • آمینو ایزوله:
  آمینو اسیدها سازنده ساختار پروتئین در بدن بوده و در چند دسته مختلف که ضروری و غیرضروری مهم‌ترین آن‌ها هستند، جای می‌گیرند.
  آمینو ایزوله نوعی از مکمل آمینو است که در آن اسیدهای آمینه به شکلی موثر درآمده و رشد عضلات را با بالاترین کیفیت مقدور می‌سازند. آمینو ایزوله جذب بسیار سریعی در بدن داشته و موجب می‌شود تا رشد توده عضلانی بدون چربی صورت گیرد؛ از این رو می‌توان آن را در رده بهترین مکمل های چربی سوز و عضله ساز قرار داد.
  معمولا مجموعه کاملی از اسیدهای آمینه که از پروتئین شیر گاو گرفته شده‌اند، در آمینو ایزوله وجود دارد. کپسول آمینو ایزولیت سایتک نوتریشن یک نمونه از آمینو ایزوله است که در ترکیبات آن ۹ اسید آمینه ضروری به همراه آمینو اسیدهای شاخه‌ای ایزوله شده BCAA به چشم می‌خورد.

 

 • مصرف همزمان پروتئین وی ایزوله و BCAA:
  در یک مطالعه مشخص شد که کشتی‌گیرانی که در کنار رژیم کم‌کالری خود از پروتئین وی و BCAA استفاده کرده بودند، نسبت به افرادی که تنها مکمل پروتئین سویا خورده بودند، ۱.۶ کیلوگرم بیش‌تر وزن از دست داده بودند. مصرف همزمان پروتئین وی ایزوله که درصد بالایی از پروتئین در آن وجود دارد در کنار آمینو اسیدهای شاخه‌دار پیشنهاد بسیار خوبی برای افرادی است که در پی عضله‌سازی و چربی‌سوزی به صورت همزمان هستند. تحقیقات نشان داده است که افرادی که از مکمل بی سی ای ای در هر وعده غذایی خود استفاده می‌کنند، اطراف شکم خود چربی کم‌تری داشته و توده عضلانی بیش‌تری در بدن خود دارند.
  اگر پروتئین و بی سی ای ای را در کنار هم استفاده کنید، سرعت عضله‌سازی در حد قابل توجهی افزایش خواهد یافت. با این حال در این زمینه بهتر است نظر مربی خود را نیز جویا شوید زیرا مقدار مصرف شما باید به طور دقیق با توجه به سن و شرایط فیزیکی شما تعیین شود.
خواندن  معرفی ویتامین‌ها و مینرال‌ها

 

 SUPPLEMENTS TO GET LEAN AND BUILD MUSCLE

 

 • مصرف همزمان پروتئین ایزوله و کراتین:
  بهترین مکمل‌های چربی‌سوز و عضله‌ساز پروتئین وی ایزوله و کراتین نیز می‌توانند باشند. Whey protein و کراتین از لحاظ ترکیبات کاملا با یکدیگر متفاوت هستند اما اثرات مشابهی را در بدن بر جای می‌گذارند. گفتیم که در میان انواع پروتئین وی، پروتئین وی ایزوله محتوای پروتئینی بیش‌تر و کربوهیدرات کم‌تری داشته و بنابراین برای عضله‌سازی و چربی‌سوزی گزینه بهتری به شمار می‌آید. کراتین یک ترکیب ارگانیک است که به طور طبیعی در سلول‌های ماهیچه تولید می‌شود. هنگامی‌که کراتین در قالب مکمل مصرف می‌شود، به افزایش توده عضلانی کمک شده و قدرت و عملکرد ورزشی نیز بهبود می‌یابد. با افزایش ذخایر فسفوکراتین در عضلات تولید انرژی نیز افزایش خواهد یافت.

  کراتین با افزایش توان و ظرفیت ورزشی موجب افزایش قدرت و توده عضلانی می‌شود؛ در حالی‌که پروتئین وی ایزوله با تحریک سنتز پروتئین، عضله‌سازی را میسر می‌کند. مطالعات نشان می‌دهند که معمولا مصرف همزمان پروتئین وی و کراتین هیچ مزیتی بر این‌که هر یک را جداگانه مصرف کنید، ندارند اما با این وجود بسیاری از مصرف‌کنندگان بر این باورند که مصرف این دو مکمل در کنار یکدیگر منجر به افزایش عضله‌سازی و چربی‌سوزی برای آن‌ها شده است. شما نیز می‌توانید این روش را امتحان کنید زیرا مصرف کراتین و پروتئین وی با هم ایمن بوده و خطری برای سلامتی شما به وجود نمی‌آورد.

 

 • دیگر مکمل‌های تاثیرگذار در چربی‌سوزی و عضله‌سازی:

  برخی دیگر از مکمل‌ها مانند بتاآلانین و HMB نیز می‌توانند در افزایش حجم عضلانی بدون چربی موثر واقع شوند. در مورد تاثیر بعضی از مکمل‌های بدنسازی در عضله‌سازی و کاهش چربی‌های بدن نیز شواهد کامل نیست اما ممکن است بتوانند تاثیرگذار باشند:

   • مکمل CLA
   • مکمل‌های حاوی تستوسترون
   • مکمل گلوتامین و ال-کارنیتین: (بیش‌تر در عضله‌سازی افراد سالمند موثر هستند تا جوانان)

 

مکمل عضله‌ساز

مکمل عضله‌ساز

 

نتیجه‌گیری:

در این مقاله سعی شد لیستی از بهترین مکمل‌های چربی‌سوز و عضله‌ساز را به شما عزیزان معرفی کنیم. چنان‌چه مایل به تهیه هر یک از این مکمل‌ها هستید می‌توانید همین حالا با کارشناسان دنیای مکمل مشورت کنید و با دریافت اطلاعات کامل از مشاوران فعال در این مجموعه خرید خود را نهایی کنید. هر پرسشی که در زمینه مکمل‌های بدنسازی دارید، می‌توانید در پایان همین مطلب درج نموده و خیلی زود منتظر پاسخ باشید.
از همراهی شما سپاسگزاریم.

منبع: prosupps

به مقاله ی ما امتیاز دهید(ستاره ی سمت راست کمترین امتیاز و ستازه سمت چپ بیشترین امتیاز را دارد)
[مجموع رای ها: میانگین امتیازها: ]