معرفی مکمل پمپ

مکمل پمپ چیست

پمپ (pump) چیست؟

مکمل پمپ (pump) که به عنوان مکمل قبل از تمرین کاربرد دارد، مجموعه‌ای از مواد محرک و آمینو اسیدهایی است که بعد از مصرف در بدن موجب انرژی و بهبود روحیه مثبت در فرد مصرف کننده می‌شود.
این مکمل نقش نیتریک اکسید را در بدن ما پر رنگ می‌کند. برای این‌که بیش‌تر مکمل‌های بدنسازی پمپ را بشناسید، خوب است بدانید که نیتریک اکسیدها نقش موثری در ارتباط بین سلول‌های بدن بازی می‌کنند. در واقع مکمل‌های حاوی نیتریک اکسید با ریلکس کردن ماهیچه‌های داخلی رگ‌های خونی باعث گشاد شدن آنها می‌شوند.
آن‌ها هم‌چنین برای بسیاری از فرایندها مانند کنترل چرخش خون، تنظیم فعالیت‌های مغز، کلیه‌ها، کبد، شش‌ها و سایر ارگان‌ها عاملی حیاتی به شمار می‌روند. ‌‌‌
وظیفه‌ای که مکمل‌های بدنسازی پمپ در حین تمرین‌های ورزشی برای بدن به عهده می‌گیرند، آزاد سازی هورمون‌ها و آدرنالین است. به لطف این هورمون‌ها، جریان خون در حین و پس از تمرین‌های بدنسازی بهبود می‌یابد و رساندن مواد مغذی را به عضلات تسهیل خواهد کرد.

فواید مصرف مکمل پمپ:

مکمل بدنسازی پمپ دارای مزیت‌های زیادی است. از جمله فواید این مکمل آن است که در این مکمل چربی و کلسترول وجود ندارد و کربوهیدراتی که با هر بار استفاده از آن به بدن می‌رسد، تنها نزدیک به ۲ درصد است. مکمل‌های بدنسازی پمپ هم‌چنین عاری از شکر هستند. یکی از مزایای دیگر این مکمل‌ها آن است که برای تمام انواع تیپ‌های بدنی مکمل مناسبی به شمار می‌روند.

البته مانند همه مکمل‌های دیگر برای دریافت مکمل‌های (pump) پمپ و نیتریک اکسید لازم است که با فردی متخصص مشورت کنید تا اطمینان حاصل کنید که سلامتی شما تحت تاثیر عوارض جانبی آن با تهدید مواجه نخواهد شد یا تداخل این مکمل با سایر داروهایی که مصرف می‌کنید، بدن شما را در معرض خطر قرار نخواهد داد. دیگر فواید این مکمل از این قرار است:

 • نیتریک اکسید درد ماهیچه‌ها را کاهش می‌دهد:
  اغلب ورزشکاران این درد را بارها تجربه کرده‌اند. به ویژه اگر به تازگی به این تمرین‌ها روی آورده باشید، پس از تمرین‌های سخت و غیر مناسب برای فیزیک بدنی‌تان دردهایی را تجربه خواهید کرد که معمولا از ۲۴ تا ۷۲ ساعت شما را آزار می‌دهند. نیتریک اکسید با افزایش گردش خون به عضلات فعال در تمرین ورزشی، دریافت مواد مغذی را برای آن ماهیچه تسهیل کرده و از هدر رفت موادی که به خستگی آن‌ها مربوط می‌شوند، جلوگیری می‌کند.

 

 • کاهش فشار خون:
  بسیاری از افرادی که از فشار خون بالا رنج می‌برند، بدن‌هایی دارند که قادر به استفاده صحیح از نیتریک اکسید نیستند. فشار خون بالا در واقع وقتی عارض می‌شود که جریان خون به دیواره‌های رگ‌ها و شریان‌ها فشار می‌آورد. در طی زمان فشار خون بالا منجر به خطرات جدی برای سلامتی خواهد شد. بیماری‌های قلبی و مشکلات کلیوی از جمله عواقب معمول فشار خون بالا است.
  پژوهش‌ها نشان داده‌اند که مصرف میوه ها و سبزیجات در رژیم غذایی فشار خون کاهش را می‌دهد و به این ترتیب افراد، کمتر در معرض تهدیدهای ناشی از آن قرار خواهند گرفت. با توجه به آن‌که گنجاندن مقدار کافی از میوه و سبزی در رژیم غذایی برای همه افراد مقدور نیست، مصرف مکمل‌هایی مانند مکمل بدنسازی پمپ می‌تواند این کمبود را جبران کند.

 

pump

 

 

 • افزایش توانایی جنسی:
  مطالعات نشان داده‌اند که نیتریک اکسید با بهبود عملکر ماهیچه‌های جنسی، توانایی جنسی و نعوظ را بهبود می‌بخشد.

 

 • بهبود عملکرد جسمانی در حین تمرین:
  نیتریک اکسید در بهبود عملکرد بسیاری از سلول های بدن نقش مهمی ایفا می‌کند. زیرا این ماده که با استفاده از مکمل بدنسازی پمپ وارد عمل می‌شود، با گشاد کردن شریان‌های بدن باعث افزایش جریان خون به اندام‌ها شده و رساندن مواد غذایی و اکسیژن را به آنها تسهیل می‌کند. به همین دلیل است که مکمل بدنسازی پمپ از محبوبیت ویژه‌ای در میان ورزشکاران برخوردار است. نیتریک اکسید به ویژه برای بسیاری از شناگران و دوندگان مکمل ایده آلی به حساب می‌آید.

 

نگرانی‌ها و عوارض جانبی مصرف این مکمل:

با وجود مزایایی که در این مقاله برای مصرف مکمل بدنسازی پمپ برشمردیم، این ماده نیز مانند باقی مواد غذایی، مکمل‌ها و داروها می‌تواند دارای عوارض جانبی باشد. از عوارض مصرف این مکمل می‌توان به سرگیجه، اسهال، افزایش فشار خون، کاهش قند خون، سر درد، حالت تهوع، ضخیم شدن شریان‌های خون و نوسانات فشار خون اشاره کرد.

در میان عوارض ذکر شده افزایش و نوسانات فشار خون معمول‌تر هستند. این امر با توجه به تاثیری که مکمل بدنسازی پمپ بر افزایش جریان خون می‌گذارد چندان هم دور از انتظار به نظر نمی‌رسد. در بسیاری از موارد کاهش فشار خون بر اثر استفاده از این مکمل‌ها نیز گزارش شده است. به همین دلیل است پیشنهاد مثبت سبز مصرف این مکمل‌ها در نهایت احتیاط است.

طریقه و زمان مصرف pump:

یک پیمانه طی ۱۵ الی ۲۰ دقیقه قبل از تمرین مصرف شود.

نتیجه‌گیری:

حس خوشایند هجوم جریان خون به ماهیچه‌های یک ورزشکار، قطعا یکی از تجربه‌هایی است که دوباره او را به باشگاه‌های پرورش اندام می‌کشاند. چه اهل بدنسازی باشید، چه از طرفداران ورزش‌هایی مانند کراس فیت یا وزنه برداری، هنگام بلند کردن وزنه‌های سنگین این احساس را تجربه کرده اید. این همان چیزی است که به دنبال مصرف مکمل پمپ (pump) پدید خواهد آمد.

اگر در این زمینه پرسشی دارید و یا برای چگونگی و مقدار مصرف این مکمل با کارشناسان دنیای مکمل مشورت کنید.

منبع: campusprotein

تلفن داروخانه: ۴۴٩۵۴۴۵۶-٠٢١
تلفن کارشناس: ۰۹۱۰۸۸۸۸۷۳۶

● ساعات کاری: از ۸:۳۰ تا ۲۰:۳۰
● حتی روزهای تعطیل

درج پیام در سایت (فرم تماس با ما)